Foodie People zaprasza na pierwszą z URBAN DINNERS


miejsce: MONOPOLIS 
ul. Wydawnicza 4 
termin: 03.06.2016 godz. 18.00 
koszt udziału w kolacji - 110 zł/os.

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność otrzymanych wpłat.


Zgłoszenia do dnia 30.05.2016 przyjmujemy pod nr 662 11 49 47 lub kontakt@foodiepeople.pl

HISTORIA MONOPOLIS 

Monopol Wódczany – zbudowany w 1902 roku jeden z  najbardziej znanych monopoli wódczanych w Polsce, w czasach swojej świetności zatrudniający ponad 600 osób. Ważny element napędzający rozwój Łodzi w XIX wieku, innowator – jako pierwszy w branży spirytusowej w Polsce został zmechanizowany. Liczący blisko 30 000 metrów kwadratowych powierzchni teren, pełen pofabrycznych budynków z czerwonej cegły, wpisany jest obecnie do wojewódzkiego rejestru zabytków.

 

Miejsce, które przyciąga znanych i uznanych

Trzeci co do wielkości kompleks fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego), to prawie 20 000 metrów kwadratowych pofabrycznych powierzchni.  Industrialny charakter ceglanych budynków, wysokie hale, dobrze doświetlone przestrzenie, klimatyczne fabryczne uliczki będą  unikatową oprawą dla pierwszej Urban Dinner. 

 Z inspirującego charakteru miejsca korzystali już najwięksi. To tu sesję zdjęciową do Kalendarza Virako 2014 i wystawę prac miał Ryszard Horowitz, znany i ceniony fotograf, wyróżniony Złotym Medalem Zasłużonego Kulturze Gloria Victis, a Jerzy Stuhr i Jan Komas zrealizowali zdjęcia do filmów Obywatel i Miasto 44. W Monopolis miały także miejsce: wystawa światowej sławy fotografa, Briana Griffina, w ramach XIII Fotofestiwalu, koncert Moniki Brodki i Krzysztofa Zalewskiego w ramach Red Bull Tour Bus, Polówka z projekcjami filmów oraz wystawa GETTO XXI studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi zorganizowana przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

W chwili obecnej w tym niezwykłym miejscu prezentowana jest wystawa „Warlikowski. Przestrzenie humanizmu” w ramach Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

 

Wkrótce więcej szczegółów!